O stylu

 

ART DECO

 

PŮVAB FORMY

 

Název tohoto stylu se zrodil  roku 1925 podle výstavy užitkového umění „Exposition Internationale des Arts Decoratifs Industriels et Modernes“ v Paříži.

 

Mezi válkami se tento ekletický design vyvinul, začal naplňovat interiéry a každodenní svět svým elegantním stylem a vysokou sofistikací. Art deco je silně poznamenáno geometrií a jednoduchostí, ale nebojí se také barev a tvarů, které pulsují a vytvářejí vibrace spolu s jednoduchými tvary. Toto pojetí bylo ovlivněny horečkou nových vynálezů a rozvojem průmyslu, touhou po něčem novém a krásném.

 

Art deco představuje noblesu a luxus. Byl určený především pro bohaté lidi, avšak získal si oblibu u veřejnosti, tím se reprodukoval v masovějším měřítku a v mnoha oborech k radosti všem.

 

Každodenní požitky se promítaly do využití tohoto stylu, vznikl nádherný porcelán, sklo, keramika a nábytek.
Pochoutky v kavárně si můžete vychutnat z porcelánu právě inspirovaným touto dobou. V naší kavárně Vám prezentujeme originální repliky Pavla Janáka, které si můžete zakoupit v ART shopu galerie.

 

PAVEL JANÁK (1882–1956)

 

"... klíny, šípy, kůly, nože, páky, které hmotu fysicky přemáhají, jsou vesměs šikmými plochami." (P. Janák)

 

Chceme naším hostům představit tohoto významného architekta i v jiné poloze a to jako designéra, jeho zájem se soustřeďoval i na užité umění. Proto se v roce 1907 stal spolozakladatelem Artěl, což bylo sdružení umělců vytvářejících uměleckoprůmyslové předměty. Jeho keramika ovlivnila tvář českého art deca.

 

Krystalická dóza, která je i logem naší kavárny, patří mezi symboly a základy českého kubismu v užitém umění. 

Inspirace krystalem jako nejčistší formy ...

 


 
 

KALENDÁŘ AKCÍ

  •  


všechny akce

RYCHLÝ KONTAKT

Industrial Gallery

 

Záhradní 1282/10
702 00 Ostrava
GPS: 49.838052, 18.287687

Po - Pá: 10:00 - 21:00
So - Ne: zavřeno


+420 725 951 905

Rezervace na:
+420 596 112 945