IN VINO VERITAS

IN VINO VERITAS
MORAVSKÁ VÍNA


ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINAŘSKÁ, OBEC VELKÉ PAVLOVICE,
VINIČNÍ TRAŤ NADZAHRADY

Šlechtitelská stanice nacházející se v malebném městečku na jihu Moravy, jehož první zmínka o vinařství je starší více než 750 let, navazuje na tradici Zemské révové školy založené roku 1901. Půda vinohradů nacházející se v těsné blízkosti stanice je hlinitojílovitá a hlinitopísčitá s bohatým obsahem vápníku a manganu, což vytváří mimořádně příhodné podmínky pro pěstování aromatických bílých a modrých odrůd révy vinné. 

Veltlínské zelené 2010, pozdní sběr, suché, CH.C.André,  390,-                                     
Vůně čerstvého hroznu, pikantní svěžest a minerální tón propůjčuje tomuto vínu svou nezaměnitelnost. Chuť je plná, svěží, s kořenitostí bílého pepře a červeného grepu.

Tramín červený , výběr z hroznů, polosuché, CH.C.André,  390,-                               
Víno jiskrně zlatavé barvy, jehož intenzivní a jemně kořenitá vůně s nádechem červených růží dává chuti s lahodnou kyselinkou a zbytkovým cukrem svou bohatost.

Chardonnay 2010, výběr z hroznů, suché, CH.C.André,  390,-                                             
Výrazná vůně limetek, máty a citrónové kůry je v chuti tohoto vína dokonale skloubena s banánem a výrazným minerálním tónem.

Ryzlink Rýnský 2011, pozdní sběr, suché, CH.C.André ,  390,-                                             
Do jemných petrolejových tónů přechází chuť plná, opulentní, s krásnou medovostí a mineralitou daného terroir. Aroma lipového květu a citrusových plodů působí velmi svěže.

Modrý Portugal 2010, pozdní sběr, suché, CH.C.André, 390,-                                        
Vůně čerstvých povidel a lesních malin se volně prolíná do jemné třísloviny a svěží ovocnosti tohoto v dubových sudech zrajícího vína.

 Rozléváme vína z tohoto vinařství řady Floriánek

Bílá vína
Müller Thurgau, Rulandské šedé, Ryzlink Rýnský, Veltlinské zelené, 190,-
Červená vína
Svatovavřinecké, Zweigeltrebe, Modrý Portugal,     190,-                                                         

 

VINAŘSTVÍ POD MARTINKOU

Rodinné vinařství založené roku 1998 produkuje vína z nejlepších tratí na úpatí Pálavských vrchů.

Tramín červený 2012, výběr z hroznů, polosladké, obec Mikulov, trať Pod Svatým kopečkem I. , 290,-  
Víno překvapující svou vyváženou harmonickou chutí do sladkého kořene, medu a vysušených bobulí s příjemnou pikantní kyselinou. Opojná vůně rozkvetlých lístků fialky.

Sauvignon Blanc 2011, pozdní sběr, polosuché, obec Horní Věstonice, trať Pod Martinkou,  290,-         
Ovocné tóny vyzrálého angreštu, broskve a rybízového listu s vysokou kořenitostí tvoří světlezelenou barvu s velmi svěží, bohatou chutí.


Veltlínské zelené 2011, pozdní sběr, suché, obec Horní Věstonice, Trať pod Děvínem,  290,-                  
Kořenito-ovocným buketem nového koření, bobkového listu, bílého pepře a kvetoucího akátu se projevuje toto víno s plnou chutí lučního kvítí.

Zweilgetrebe 2010, pozdní sběr, suché, obec Mikulov, trať Brněnská, 290,-   
Ovocný nádech drobných lesních plodů a vyzrálé třešně ve snoubení s kořenitostí hořké mandle a sušených chilli papriček propůjčují vínu vyváženou dochuť s jemnou tříslovinou a dlouhou perzistencí.

Frankovka 2012, pozdní sběr, suché, obec Horní Věstonice, trať Pod Martinkou,  290,-  Jemná ovocná vůně přezrálých borůvek, ostružin a švestkového lekvár, opojná a vyvážená chuť s džemovými tóny a sytou karmínovou barvou je spojením nesmírné lahodnosti.

 

STAPLETON& SPRINGER

 Bývalý ambasador Spojených států amerických Craig Stapleton, právník Benjamin Stapleton a vinař Jaroslav Springer uzavřeli dohodu o vzniku vinařství, které ponese jména těchto zakládajících osob a bude vyrábět špičková červená vína. Vinařství Stapleton & Springer se specializuje na červená vína pro dlouhodobou archivaci. Pinot noir, který je velmi oblíben, se stal dominantní odrůdou společného rodinného vinařství hospodařícího v režimu BIO.

Pinot Noir Ben´s Reserve 2006, 390,-                                                                       
Cihlově červená barva s chutí lesních jahod a dochutí višní v čokoládě. Třísloviny jsou vyšší, ale sladké a zráním na láhvi se budou harmonizovat. Chuťový vrchol očekáváme za 10 - 12 let.

 

ZAHRANIČNÍ VÍNA

RAKOUSKO
Vinařství Leo Hillinger

Majitelem na tradici navazujícího moderního vinařství je Leo Hillinger, který v roce 1990 převzal rodinný podnik svého otce a zahájil jeho reformu. Od svého počátku získal řadu ocenění a jedním z jeho vrcholů kariéry je architektonicky unikátní a technologicky velmi vyspělé vinařství v Dar Jois, postavené v roce 2004.

Grüner Veltliner 2011, 290,-                                                                               
Ovocné tóny oživené typickou kořenitostí bílého pepře nabízí toto lehké a svěží víno.

Welschriesling 2011, 290,-                                                                             
Lehoučké letní víno s živým ovocným patrem, ráznou kyselostí a jemným aroma jablek a lískového oříšku.

ITÁLIE

Ca´ Boffenisio, Provincia di Pavia

Pavia je italská provincie nacházející se v oblasti Lombardie. Vinařství Ca´Boffenisio produkuje na 10 ha vinic několik odrůd, z nichž vyrábí tři jednoodrůdová vína - Rýnský Ryzlink, Bonarda, Pinot Noir a několik kupáží. 

Pretesto Bianco 2009,  210,-                                                                            
Chardonnay 50%, Sauvignon Blanc 50%. Slámově žluté víno, v jehož vůni cítíte aroma zlatavých jablek, bylin, citrusových plodů, banánů a medu. Lehce pitelné, delikátní s dlouhotrvajícím mandlovým dozvukem.

Riesling Superiore 2010,   360,-                                                                            
Jemná, svěží a také intenzivní aromatická chuť čerstvého ovoce a bylinek s minerálními tóny se projevuje v tomto slámově žlutém víně se zeleným nádechem.

Ghiaia di Monte Bianco 2005, 300,-                                                                          
Riesling Italico 50%, Sauvignon Blanc 50%.

Ghiaia di Monte Bianco 2010, 260,-                                                                          
Riesling Renano 50%, Sauvignon Blanc 50%.

Skvělá a aristokratická vína. 50% Sauvignonu Blanc dozrává po dobu 12 měsíců v dubových sudech.  Aromatické bylinky a lehkou chuť rajčatových lístků nalezneme v tomto intenzivně plném slámově žlutém víně.

Triangolo Riserva 2004, 360,-
Croatina (Bonarda), Barbera a Pinot Noir jsou tři odrůdy, které tvoří tuto kupáž. Individuality těchto odrůd jsou v souladu stejně jako tři strany stejnoramenného trojúhelníku. Tato skutečnost také vedla k názvu vína Triangolo. Víno je rubínově červené s intenzivním vinným buketem, s chutí švestek a bobulí, obohacené typickým aroma získaným při dlouhodobém zrání v dubových sudech. V chuti je víno měkké, kulaté, s bohatou tříslovinou.

Pinot Nero „Iperbole“ 2007, 490,-
Pouze z vybraných hroznů vznikl tento čistý výraz elegance. Zářivě rubínová až granátová barva projevující se kořeněnou chutí s dotekem vanilky, malin, borůvek a černého rybízu. Mohutné a plné víno zasluhující si velký obdiv.

Tacabrighe Riserva 2004, 490,-   
Cabernet Sauvignon 50%, Merlot 40%, Cabernet Franc 10%. Sytě červené, plné a harmonické víno projevující se vůní ostružin, malin, vanilky, muškátového oříšku, čokolády, pepře a uzeného masa. Na patře komplexní, v chuti jemné a delikátní.

ŠPANĚLSKO

La Bodega Alboloduy, Andalusie

Vinařství La Bodega de Alboloduy se nachází v Andalusii v apelaci Ribera del Andarax. Vinice leží na území národního parku Sierra Nevada ve výškách nad 1000 m.n.m. Z důvodu přísného režimu ochrany národního parku splňují vína Bodegy bio kvalitu.

Cabernet Sauvignon 2007, 530,-
Temně rubínové víno zanechávající na skle dlouhou stopu. Plný a intenzivní nos červeného rybízu a výrazná lesní ostružina se setkají v přelivu hebkého vanilinu, který ukazuje k barikovému zrání na francouzských dubech.  Buket je kořeněný, ve vůni lze rozeznat zelenou papriku, pepř či skořici. Víno se vám představuje v tradičních andalúských lahvích.

Syrah, Coleccion Cristina Calvache 2005, 530,-
Víno nejvyšší kvalitativní řady tohoto vinařství. Ve vůni nabídne porci povidlových tónů, kůže, tabáku či cedrového dřeva. Školení v bariku z francouzského dubu mu propůjčilo jemné vanilinové tóny, které jsou decentní a hlavně nezakryjí charakter odrůdy. Komplexní chutě zahrnují tóny skořice, pepře či máty, můžou se objevit také rozinky či přezrálý černý rybíz.

Loma del Viento, 190,-
Třešňově zbarvené, ovocité víno s pikantní a měkkou tříslovinou je mezistupněm mezi vínem růžovým a červeným.

Pico Galayo 2008, 340,-
Syrah 70%, Tempranillo 30%. Elegantní a silná vůně s intenzivními tóny malin, angreštu, hořké čokolády, skořice a pražené kávy. Odlesky fialek podtrhuje dlouhá a komplexní chuť s důrazem na ovoce a jemné pražení.

MOLDÁVIE

Château Vartely

Vinařství Château Vartely produkuje kvalitní vína z evropských druhů hroznů vypěstovaných ve středních a jižních částech země. V jazyce moderních pěstitelů hroznů je "Château" oblastí, kde jednotliví majitelé provádí celý proces výroby vína od pěstování až po stáčení do lahví. Francouzi to považují za jediný způsob, jak zajistit dobrou kvalitu produktu. "Vartely" je oblast kolem jednoho z nejstarších měst Moldavska, Orhei.

Pinot Noir 2007, 390,-
Červené víno, které je v chuti plné s jemnými tříslovinami, zrálo 18 měsíců v dubových sudech. Suché víno tmavě červené barvy s tónem sušeného ovoce. Ve své chuti je vyvážené a hedvábně jemné.

Merlot 2006, 390,-
Toto suché víno zrající 18 měsíců v dubových sudech se vyznačuje jemnou rubínovou barvou, vůní suchého ovoce a vanilky, příchutí pecky višně.

ARGENTINA

Valentin Bianchi

Vinařství Valentin Bianchi je společnost ležící v departmentu San Rafael, v provincii Mendoza. Roku 1928 se italský imigrant Don Valentino Bianchi stal vlastníkem malého vinařství s vlastní vinicí. Vinařství, jež bylo nejprve známo jako El Chiche, produkovalo kvalitní červená vína, o kterých se říkalo, že se podobají velkým vínům z Medocu. Tři vinice, které vinařství Valentino Bianchi dnes vlastní, zabírají plochu 290 ha a leží v oblasti San Rafael. Jsou to: Asti, Las Paredes a Dona Elsa.

Elsa Bianchi, Malbec 2011, 190,-                                                                               
Tmavě červená barva s fialovými tóny, intenzivní vůně připomínající směs ostružin, borůvek a černých třešní. Chuť výrazně ovocná, lehká, s příjemnými tříslovinami. Dochuť je středně dlouhá.

NĚMECKO

Dr. Pauly Bergweiler

Vinařská tradice této rodiny sahá až do 16. století a od té doby je prioritou vinařství výroba ryzlinku nejvyšší kvality. Kombinace chladného klimatu, strmých svahů a devonské břidlice dělají Moselle Riesling neopakovatelným a výjimečným.

Riesling Feinherb 2011, 190,-                                                                                                     
Plný, suchý Riesling má svěží a neodolatelné aroma s neobvyklou silou, které se na vzduchu rozvine do fialkových tónů. Chuť je ve znamení jedinečné kyselosti.

 

SEKTY A ŠAMPAŇSKÉ

Bohemia sekt demi sec, 270,-                                                                                         
Proslulé šumivé víno, které si již více než 40 let získává milovníky sektů svou harmonickou jemně polosuchou chutí a svěží středně plnou květnatou vůní.

Bohemia sekt brut, 270,-                                                                                          
Vysoce ušlechtilé šumivé víno s jemnou a svěží vůní, harmonickou chutí s příjemně vystupujícími kyselinami a jemným dlouhotrvajícím perlením. Cuvée je připraveno z vybraných bílých odrůd révy vinné, přičemž hlavní podíl v něm tvoří odrůdy Ryzlink vlašský a Veltlínské zelené. 

Bohemia sekt demi sec 0,2l,  70,-                                                            
Rossijskoe igristoe,  190,-                                                                                                   
 
Pečlivě připravené cuvée tohoto sektu je sestaveno z vybraných partií bílých vín z oblastní východní Evropy. Vyniká plnou harmonickou chutí, zlatavě zelenkavou barvou, bohatým řetízkovým perlením a příjemným bukete.

Moët & Chandon Brut Imperial,   1 200,-                                                              
Vinařství Moët & Chandon bylo založeno v roce 1743 Claudem Moëtem a dnes vlastní více než 1 000 hektarů vinic. Je také je oficiálním dodavatelem pro královské rodiny ve Velké Británii, Dánsku, Belgii, Španělsku, Švédsku a pro Vatikán. Opravdovým unikátem jsou ale křídové sklepy v Epernay, které mají délku téměř 28 km a leží v minimální hloubce 30 metrů pod zemí. 

Moët Chandon Brut Imperial je tvořen vyváženou směsí tří odrůd vína. Brut postupně odhaluje elegantní a harmonické dojmy, svěží zralost, jemné a vytříbené linie, které navozují pocit pohody a příjemného rozpoložení. Jde o suché víno světle žluté barvy se zeleným nádechem tvořené směsí Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier.  Má jemný vinný buket s nádechem limetky a květu vinné révy.


 

 

 


 
Ochutnejte vlajkovou loď naší kavárny:
Certifikovaná vína "BIO vinařství"
Nabízíme také výběrová vína zahraničních vinařství:
Španělsko (provincie ANDALUSIE), Argentina, Moldávie, 
Rakouská vína    HILLINGER 
ZELENÝ VELTLÍN, RYZLINK
 
 

KALENDÁŘ AKCÍ

  •  


všechny akce

RYCHLÝ KONTAKT

Industrial Gallery

 

Záhradní 1282/10
702 00 Ostrava
GPS: 49.838052, 18.287687

Po - Pá: 10:00 - 21:00
So - Ne: zavřeno


+420 725 951 905

Rezervace na:
+420 596 112 945